Wczesne wykrycie – wydłuża życie!

Z takim przesłaniem gmina Lubasz realizuje profilaktykę zdrowotną dla swoich mieszkańców. Ważne jest, iż badania profilaktyczne realizowane są w miejscu zamieszkania i zdecydowana większość badań jest bezpłatna dla mieszkańców naszej gminy.
W miesiącu kwietniu br. dobiega końca realizacja programu zdrowotnego z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy. Powyższy program tym razem adresowany był do młodszych mieszkanek naszej gminy, a dotyczył 13-letnich dziewczynek.
Realizowany był przy współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu na przełomie roku 2012/2013.
W miesiącu październiku 2012 r. zostało zorganizowane spotkanie edukacyjne dla rodziców dziewczynek całego rocznika 1999.
Prelekcję dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy dla rodziców poprowadził, doktor Dariusz Godlewski W ramach realizacji programu  dziewczyny otrzymały trzy dawki szczepionki przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego(HPV). Były one podane w ciągu  siedmiu  miesięcy. Wszystkie koszty związane z zakupem szczepionek,badań zabezpieczone zostały ze środków własnych gminy. Zainteresowanie programem profilaktycznym ze strony rodziców było duże, szczepieniem objęto 90% populacji całego rocznika.
Wójt Gminy  zapewnia, iż programy zdrowotne będą dalej realizowane dla mieszkańców naszej gminy.

Jadwiga Kazińska
GOPS Lubasz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.