WIGILIA dla samotnych

„Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;
Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, prastare orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.
Sercem Go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota –
Oto co czynić wam każe
Miłość – największa cnota”.
„Przy wigilijnym stole” J. Kasprowicz

Święta Bożego Narodzenia  są  okresem  radości, odpoczynku i spotkań z najbliższymi. W tym wyjątkowym czasie żadna osoba nie powinna być pozbawiona bliskości drugiego człowieka. Bliskość ta odgrywa nieodzowną  rolę w relacjach międzyludzkich. Dzięki niej nabywamy siłę do walki z przeciwnościami losu oraz budujemy miłość w naszych sercach. W okresie Świąt Bożego Narodzenia pomimo naszej samotności nie możemy pozwolić na odczuwanie osamotnienia. Z myślą o tych osobach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu zorganizował po raz kolejny spotkanie wigilijne, które odbyło się w dniu 19 grudnia 2018r., w Ośrodku Portus, w Lubaszu. Osoby samotne przybyły w towarzystwie sołtysów, którzy zawsze służą swoja pomocą. Na to wyjątkowe spotkanie przybył również  Pan Wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda,  Pani przewodniczącą Caritas – Elwira W., przedstawiciele:  Banku Spółdzielczego w Lubaszu – Pani Dorota Bilska, Nadleśnictwa Krucz – Zastępca Nadleśniczego  Pan Piotr Kępa. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i życzeń Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu Pani Jadwigi Kazińskiej oraz Pana Krzysztofa Gruchała, którzy serdecznie wszystkich powitali, oraz podziękowali tym, którzy przyczynili się do organizacji spotkania wigilijnego. Wszystkim  obecnym  serdeczne życzenia złożył też Pan Wójt – Marcin Filoda.
Po części oficjalnej przyszedł czas na  występ uroczych dzieci z I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu pod przewodnictwem Pani Klaudii D. – W. oraz siostry Rozalii. Dzieci przedstawiły tradycyjne jasełka wraz z kolędowaniem. Zaproszeni goście zostali poczęstowani posiłkiem godnym nazwania wieczerzą wigilijną przygotowanym przez Ośrodek Portus. Osoby samotne zostały obdarowane paczkami świątecznymi, które zakupiono ze środków finansowych przekazanych przez sponsorów.  Jak co roku mogliśmy liczyć na wsparcie naszych sponsorów: firmy Plastmet z Lubasza, Banku Spółdzielczego w Czarnkowie, Nadleśnictwa Krucz oraz Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego M.Sendal z Lubasza.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za otrzymaną pomoc finansową, rzeczową oraz wszystkim zaangażowanym za wsparcie w organizację spotkania.

Izabela Pawlak
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu

Bookmark the permalink.

Comments are closed.