Półkolonia „Wakacje za jeden uśmiech”

W dniu dzisiejszym tj 22 lipca 2013r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w porozumieniu ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Trzcianka oraz Szkoła Podstawowa w Lubaszu po raz pierwszy w naszej gminie zorganizowano półkolonię.
W dniu rozpoczęcia w Szkole Podstawowej w Lubaszu oficjalnie koloniści  zostali powitani przez Wójta Gminy Lubasz, Kierownika Ośrodka Pomocy  oraz  Kierownika półkolonii P.Ewelinę Kiedrowską.
Do tej formy wypoczynku zaproszono dzieci w wieku 7-13 lat. Półkolonia trwać będzie od poniedziałku do piątku w dniach 22.07.2013 do 26.07.2013 oraz 29.07.2013 do 02.08.2013r. w godzinach 9-16.
Wśród uczestników Ośrodek Pomocy zgłosił   20 dzieci z rodzin objętych wsparciem.
Nowa forma spędzenia wakacji spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców jak i dzieci ze względu na brak konieczności  dłuższej rozłąki z najbliższymi.
Dzieci uczestniczące w półkolonii zapewnione mają 3 posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad oraz urozmaicony program kolonii. Organizatorzy dla  dzieci spoza miejscowości Lubasz tj z  miejscowości Jędrzejewo, Prusinowo Kruteczek, Stajkowo, Dębe.  zabezpieczyli transport.
W programie  półkolonii zaplanowano  następujące  atrakcje, a wśród nich:
* wycieczka do parku linowego w Pile
* wyjazd do kina
* przystań Marina + Czarnkowski rynek, punkt widokowy
* basen gry i zabawy sportowe OSiR Czarnków
* pokaz filmu
* ognisko
* gry i zabawy nad jeziorem lubaskim,plażowanie
* wycieczka wokół jeziora zwiedzanie ciekawych miejsc
Mamy nadzieję, że ten rodzaj wakacyjnej zabawy zapewni dzieciom wiele radości oraz , że zdrowe i zadowolone w pełni wykorzystają wszystkie uroki półkolonii.

Życzymy dobrej zabawy
Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Bookmark the permalink.

Comments are closed.