WÓZKI NA POKŁAD – DZIAŁO SIĘ:)

zki na pokład”
Spotkanie dla osób z niepełnosprawnością

13 wrzesień 2019r. w Lubaszu

Dnia 13.09.2019, w piątek nad Jeziorem Dużym w Lubaszu odbyło się spotkanie pod hasłem przewodnim „Wózki na pokład”. Ta cykliczna impreza dedykowana jest Osobom z Niepełnosprawnością , ich bliskich i przyjaciołom. Inicjatywa zrodziła się dzięki współpracy Stowarzyszenia Bezpieczny Port z Trzcianki z Panią Ewą Kozłowicz, kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnkowie oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaszu przy wsparciu lokalnego samorządu.

Swoją obecnością zaszczyciły nas władze samorządowe w osobach: Pan Andrzej Tadla, Burmistrz Miasta Czarnkowa, Pan Bolesław Chwarścianek, Wójt Gminy Czarnków, Pan Marcin Filoda, Wójt Gminy Lubasz wraz z przewodniczącą Rady Gminy Panią Żanetą Andrzejewską . Patronat duchowny pełnił ks. proboszcz Maciej Grześ, kustosz naszej parafii w Lubaszu.

Na zaproszenia licznie odpowiedziały osoby ze Stowarzyszeń z terenu miasta i gminy Czarnków, Drawska, Połajewa, Trzcianki, Gębic oraz Lubasza.

Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała i uczestnicy mogli popływać łodzią i pontonem po pięknym lubaskim Jeziorze Dużym. Wśród atrakcji nie zabrakło również tańców i malowania twarzy. Nieoceniona była pomoc wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wraz opiekunem Panią Emilią Poznań oraz wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Czarnkowie. Po wybornej zabawie każdy mógł napić się kawy lub herbaty oraz posilić słodkim pączkiem i kiełbaską z grilla.

Uczestnictwo w spotkaniu integracyjnym „Wózki na pokład” zostało potwierdzone pięknym, kolorowym Certyfikatem wręczonym uroczyście przez Organizatorów.

Za wspaniałą integrację, przełamywanie barier i wywołanie wielu bezcennych uśmiechów, ogromne podziękowania dla Stowarzyszenia Bezpieczny Port, dla Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, P.Emilii Poznań, Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu z Czarnkowa dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnkowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu za przygotowanie poczęstunku oraz oprawę muzyczną.

Jadwiga Kazińska

GOPS Lubasz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.