Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 30 listopada – 1 grudnia  w całej Polsce , w ponad 3 tysiącach sklepów odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności , organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności.

Aby tradycji stało się zadość Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i w tym roku postanowił wesprzeć tę szlachetną akcję. Pomogło nam 38 niezawodnych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Panią Emilią P. Wolontariusze zachęcali aby robiąc zakupy dla siebie przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Nawet jeden podarowany produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty setek tysięcy ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy. Zbiórka ma charakter ogólnopolski, co nie znaczy, że bezosobowy. Pamiętajmy, że tam po drugiej stronie zawsze jest jakaś konkretna historia i konkretna osoba, której pomagamy.  Żywność z koszy zbiórkowych zawsze trafia do osób i dzieci, których nie stać na zakup jedzenia, być może też naszych znajomych, o których nawet nie wiemy, że są w potrzebie.

W Gminie Lubasz zbiórka żywności odbyła się w dwóch lokalnych marketach: Lewiatan i Mila oraz dziewięciu mniejszych sklepach właścicieli prywatnych. W poniedziałek rano produkty zostały przewiezione do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu posegregowane i przeliczone. Zebraliśmy 105 kg mąki, 106 kg cukru, 85 kg makaronu, 41 kg ciastek i słodyczy oraz różnego typu konserwy, oleje, przetwory owocowe i mięsne.  Łącznie udało się zebrać 436 kg żywności. Wszyscy pracownicy Ośrodka zaangażowali się w pakowanie paczek dla osób starszych, samotnych i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Paczki zostały odebrane przez w/w osoby lub też rozwiezione przez pracowników GOPSu do osób, które same nie mogły ich odebrać. Podsumowując, tegoroczną zbiórkę uważamy za bardzo udaną.

Właścicielom sklepów serdecznie dziękujemy za umożliwienie zawieszenia plakatów i przeprowadzenia zbiórki z udziałem wolontariuszy.
Ogromne podziękowanie kierujemy do wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, bez nich  zbiórka nie była by tak owocna.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, to Państwo sprawiliście, że koszyki wypełniły się darami, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Agnieszka Przygodzińska
GOPS Lubasz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.