Kolejna udana zbiórka żywności dla potrzebujących

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny w okresie przedświątecznym  przystąpił do zbiórki żywności dla potrzebujących . Zorganizowana została ona w dniach 16-17 marca 2018r. w Markecie oraz innych punktach sklepowych na terenie gminy Lubasz. Zbiórka żywności nie odbyła by się bez pomocy Wolontariuszy ze szkolnego koła Caritas i harcerzy ze Szkoły Podstawowej. Wszyscy wiemy, że okres przedświąteczny to czas w którym  mamy mnóstwo pracy, dlatego szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom za chęci i czas poświęcony by wesprzeć akcję i zachęcali robiących zakupy do podzielenia się choć jednym produktem.
Planując święta, myślimy o tym, co ugotujemy, upieczemy, jak doprawić świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód : osobach starszych, samotnych, chorych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku również ich świętom by mogli je spędzić z godnością.
Dzięki dobrej współpracy, zaangażowaniu właścicieli stoisk sklepowych oraz dużej ofiarności naszych mieszkańców udało się zebrać znaczną ilość żywności.
Pracownicy Ośrodka Pomocy deklarują, iż zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim  za to, że udało się nam wspólnie zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

„Ofiarować oznacza dawać drugiemu to co wolałoby się zatrzymać dla siebie”.

Agnieszka Przygodzińska
GOPS Lubasz

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.