Spotkanie Wigilijne

Jeżeli tak uroczyście
obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym
i niepowtarzalnym…Jan Paweł II

Spotkanie Wigilijne

W dniu 20.12.2017 w Domu Strażaka w Lubaszu odbyło się Spotkanie Wigilijne dla osób chorych i samotnych oraz bezdomnych.  Jest to coroczny zwyczaj, który zapanował w naszej gminie. Wigilijna wieczerza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu, a na spotkanie przybyło łącznie 90 osób. Bardzo licznie przybyli  podopieczni Ośrodka Pomocy, osoby samotne co przyniosło największą radość organizatorom.
Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i życzeń Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu Pani Jadwigi Kazińskiej, która serdecznie wszystkich powitała, przedstawiła program spotkania oraz podziękowała tym, którzy przyczynili się do organizacji spotkania Wigilijnego, a byli to : Rada Gminy w Lubasz, Wójt Gminy, sołtysi, pracownicy GOPS Lubasz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu. Na zakończenie swego wystąpienia Pani Kierownik złożyła wszystkim serdeczne życzenia, życzyła przed wszystkim Świąt pełnych zdrowia i wzajemnego szacunku oraz spojrzenia z ufnością w przyszłość.
Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Marcin Filoda Wójt Gminy Lubasz, który złożył życzenia świąteczne dla przybyłych gości.
Wśród zaproszonych gości przybyli  również : ks Andrzej Magdziarz proboszcz Parafii w Lubaszu, Pan Szymon Szwed dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Elwira Woś przewodniczącą Caritas, zespoły śpiewaczy„ Lubaszanki” oraz „Borówczanki” , którzy pięknie odśpiewali  kolędy i pastorałki.
Atmosfera podczas spotkania była świąteczna i radosna. Zebrani gości obejrzeli Jasełka, które zostały przedstawione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lubasza. Za ich przygotowanie odpowiedzialna była Siostra Maria ze Zgromadzenia Sióstr Zakonnych w Lubaszu, której serdecznie dziękujemy.
Na wigilijnym stole swoje miejsce znalazły tradycyjne dania jak : pierogi z kapustą i grzybami, śledzie w śmietanie z ziemniakami czy ryba smażona. Dzięki uprzejmości Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego Sendal do kawy pojawiły się smaczne słodkości takie jak sernik,  piernik świąteczny, ciasteczka. Na zakończenie uroczystości przybyli podopieczni otrzymali upominki, które zostały ufundowane przez samorząd gminy Lubasz. Za bezinteresowne wsparcie dziękujemy również Nadleśnictwu Krucz.
Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas, a świąteczne spotkanie wprowadziło ich w atmosferę świąt.

Marika Avanu
GOPS Lubasz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.