Weekend cudów ze Szlachetną Paczką

W miniony weekend tj. 9.12-10.12.2017 odbył się finał Szlachetnej Paczki. W tym roku pomoc otrzymało 20 073 rodzin oraz osób samotnych. W akcje na terenie powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego włączyło się 18stu wolontariuszy, a liderem rejonu była Kamila Cieluszek. Do akcji już po raz trzeci włączył się również asystent rodziny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu. W tym roku z terenu Gminy Lubasz Szlachetną Paczkę otrzymały trzy osoby starsze i samotne. Łącznie do ich rąk trafiło 31 paczek a w tym żywność, odzież , środki czystości oraz artykuły gospodarstwa domowego takie jak garnki czy mikrofala. Podczas wręczania paczek towarzyszyły łzy wzruszenia oraz dużo pozytywnych emocji.
Dzięki Szlachetnej Paczce dla wielu rodzin i osób samotnych  będą to wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia. Starsze osoby często czują się pominięte i niedowartościowane, a Szlachetna Paczka sprawia, iż czują się oni zauważeni.
Szczególne podziękowania należą się Darczyńcą, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek i otworzyli swoje serca dla potrzebujących. Dziękujemy.

Marika Avanu
Asystent rodziny

Bookmark the permalink.

Comments are closed.