„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”
” Na zdrowie” J. Kochanowski

Gmina Lubasz dba o zdrowie swoich mieszkańców. Jakość naszego życia w dużej mierze zależy od nas samych, w podnoszeniu jakości zdrowia niezwykle pomocne są badania profilaktyczne.
Jest ważne, aby regularnie poddawać się takim badaniom i reagować, gdy pojawiają się niepokojące objawy. Chcąc ułatwić naszym mieszkańcom dbanie o swój komfort życia Gmina Lubasz organizuje, badania profilaktyczne w miejscu zamieszkania, najczęściej  realizowane są w Lubaszu.
Oczekujemy, by z badań skorzystało jak najwięcej osób, informacje o planowanych badaniach zawsze trafiają do każdej miejscowości, taka informacja udostępniana jest na stronie internetowej Gminy Lubasz, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Szczególnie bogaty i urozmaicony w badania profilaktyczne jest miesiąc wrzesień.
W dniu 12.09 br. pojawił się  w naszej gminie MAMOBUS i odbyły się badania dla kobiet w wieku 50-69lat- profilaktyki raka piersi.
W dniu 14.09 br. po raz pierwszy przyjechał do Lubasza CYTOBUS- wykonując bezpłatną cytologię dla kobiet w wieku 25-59lat.
Kolejno 20.09 br. odwiedził nasza gminę lekarz onkolog Dariusz Godlewski Prezes Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Pan doktor poprowadził spotkanie edukacyjne w zakresie „ Profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego „(rak jelita grubego) oraz „Profilaktyki wczesnego wykrywania chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn” (prostata). Na spotkaniu w Domu Strażaka uczestnikom  spotkania i ich rodzinom rozdano specjalne probówki do przygotowania materiału do badania.
W dniu 09.10.2017r. W Gimnazjum przy ul. Podgórnej przeprowadzone zostaną Badania Krwi (prostata) oraz odbiór kałówek. na badanie w kierunku raka jelita grubego.
W najbliższym czasie rozpocznie się też realizacja Programu Zdrowotnego z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy, przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego HPV.
Będą to szczepionki dla mieszkanek gminy Lubasz urodzonych w roku 2002r.

Zachęcamy Państwa serdecznie do korzystania z takich okazji, aby móc się cieszyć swoim zdrowiem, wysoką jakością życia przez dłuższe lata.

Jadwiga Kazińska
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Bookmark the permalink.

Comments are closed.