Życzymy świąt wypełnionych radością i miłością

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej uroczystymi świętami w naszej tradycji.
To czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem, do którego przygotowujemy się długo i starannie.        To również dni, kiedy poświęcamy znacznie więcej czasu i ciepła rodzinie, bliskim, znajomym, osobom samotnym.
W czasie Świąt Bożego Narodzenia Wigilia jest najważniejsza. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności.
Tradycją stało się, iż Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu organizuje właśnie w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia spotkanie Wigilijne dla osób samotnych, starszych z terenu naszej gminy.
Na uroczystość przybili przedstawiciele samorządu- Pan Wójt Gminy Z. Jahns Przewodniczący Rady Gminy W. Łyczykowski, Sekretarz G. Graj.
Swoją obecnością zaszczycił nas Proboszcz Parafii Lubasz ks. M. Wawrzyniak.
Nie zabrakło też przedstawicieli zakładów pracy i organizacji pozarządowych, którzy to wspierają działania organizowane przez Ośrodek Pomocy.
Program Spotkania Wigilijnego wzbogaciła część artystyczna przygotowana przez siostrę Elżbietę ze Zgromadzenia Sióstr w Lubaszu, były to Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lubaszu.
Po Jasełkach głos zabrali zaproszeni goście -Wójt Gminy w swoim wystąpieniu nawiązał do wyjątkowości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzył wszystkim dużo zdrowia oraz aby stół wigilijny był najtrwalszym spoiwem łączącym całe rodziny. Oby tradycji stało się zadość ks proboszcz poprowadził wspólną modlitwę po której wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie wzajemnie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Po życzeniach na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, nie zabrakło tradycyjnej ryby, klusek z makiem oraz kapusty z grzybami. W trakcie spotkania rozdano upominki, które zakupiono przy pomocy finansowej, miejscowych zakładów pracy. Dla każdego uczestnika spotkania przygotowana została też symboliczna świeca wigilijna. Uczestnicy zabrali świece do rodzinnych domów oby zapalić je podczas Świąt Bożego Narodzenia.
W świątecznej atmosferze przy kawie i wypiekach, przygotowanych i sponsorowanych przez miejscowy Zakład Piekarniczy w Lubaszu, trwało wspólne kolędowanie.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za otrzymaną pomoc finansową, rzeczową oraz wszystkim zaangażowanym za wsparcie w organizację spotkania.

Jadwiga Kazińska
Kierownik GOPS

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.